444 9 293

Dekorasyon ile ilgili fikir alabileceğiniz mobil uygulamalar

Evinizin dekorasyonu değiştirmek için birçok online platformu gezdiniz, bazı fikirler edindiniz fakat tercih ettiğiniz dekorasyon ürünlerinin evinizde nasıl görüneceğini dair halen kararsızsanız, akıllı telefonlar için ev dekorasyon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde evinizin belirli bölümlerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Birçok üretici tarafından geliştirilen bu uygulamalar sayesinde evinizde değişikliklerin bir ön izlemesine sahip olabilirsiniz.

Duvarınıza hangi rengin yakışacağını, o çok beğendiniz masa takımının salonunuzda nasıl görüneceğine, satın almak üzere olduğunuz koltuk takımını salonunuza nasıl yerleştireceğinize ve daha çok ev tasarımı/yerleşimi kararınıza yardımcı olacak ev dekorasyon uygulamaları arasında öne çıkanları sizin için derledik.

Home Dizayn 3D
Home Desing

Ev dekorasyonunu baştan aşağıya değiştirmek ve yeni tasarlamak isteyenler için işinizi oldukça kolaylaştıracak mucize bir uygulama var: Home Design 3D. Evinizin dekorasyon tarzını istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bu uygulamada, yaşam alanlarınızı yeniden tasarlamak hem oldukça kolay hem de çok hızlı… Kolayca evinizi tasarlayarak, dekorasyonunu yapabileceğiniz Home Design 3D uygulaması yerleşim planı tasarımı yapmanıza da imkan tanıyor. Evinizin bilgilerini girerek oluşturduğunuz planda en ince ayrıntılarda bile değişiklik yapma şansınız oluyor. Mobilya döşeme ve dekore etme aşaması ise uygulamanın bir diğer harika özelliği. Yüzlerce aksesuar ve mobilya çeşidiyle evinizde istediğiniz konsepti oluşturabilir, değişiklikleri dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz tüm nesnelerin rengini ve boyutlarını da değiştirebilirsiniz. Evinizi tamamen tasarladığınızda ise dışa aktarma seçeneğini kullanarak bir proje çıktısı alabilirsiniz.

Havenly
Havenly

Evinizi dekore etmek için uzmanlardan yardım almak istiyorsanız Havenly oldukça işinize yarayacak bir uygulamak olarak karşımızı çıkıyor. Ev yenileme fikirlerinin olduğu uygulamada aynı zamanda alanında uzman iç mimarların önerilerini de inceleyebilirsiniz. Bu uygulamada ek olarak iç mimarların gerçek projelerini uygulama üzerinden inceleyebilirsiniz. Mevcut projeler üzerinde küçük değişiklikler de yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanırken sizin tarzınıza en yakın tasarımcıyı seçmek uygulamayı etkin bir şekilde kullanmanız için oldukça önemli bir yerde duruyor.

Adobe Colour Capture

adobe color

Grafik tasarımcıların birçok programını kullandığını Adobe firması tarafından üretilen Adobe Colour Capture; evinizdeki objelerin renkleriyle ilgili yardımınıza koşuyor. Aradığınız rengi kolaylıkla bulmanızı sağlayan Adobe Colour Capture, objeler için renk kartelası önerilerinde de bulunuyor. Adobe Colour Capture uygulamasıyla beğendiğiniz objenin rengini taratarak telefonunuzda saklayabilirsiniz. Sakladığınız renkleri de daha sonra dekorasyon yapmak istediğiniz alanda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Adobe Colour Capture’in bir diğer özelliği ise objelerin rengini değiştirirken size sunduğu geniş renk skalası… Bu da satın alma işleminde istediğiniz renk çeşidini rahatlıkla ifade etmenizi sağlıyor.

Pinterest

pinterest

Ev dekorasyonu için oldukça zengin bir platform olan Pinterest aradığınız her tarzda görsel içeriği bulabileceğiniz bir web sitesi. Oldukça kolay ve kullanışlı olan web sitesinin uygulaması da yeni fikirler bulmanızda işinize yarayacaktır. Uygulamayı yükledikten sonra evinizin değiştirmek istediğiniz bölgesini seçerek arama yapmanız yeterli olacaktır. Daha önce kullanıcılar tarafından eklenen görselleri inceleyerek tasarlayacağınız odanın dekorasyonunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sun Seeker

sun seeker

Evinizdeki aydınlatma sistemlerinin dekorasyonda ne kadar etkili olduğunun altını özenle çizen Sun Seeker uygulaması evinizde kullandığınız objelerin canlı ve dinamik görünmesiyle ilgili ipuçları veriyor. Sun Seeker uygulaması aracılığıyla güneşin hangi açıdan ve nereden geldiğini görebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda güneşin doğuş ve batış saatlerini de göstermektedir. Uygulamanın size sunduğu bilgileri göz önünde bulundurarak eviniz için en doğru dekorasyon uygulamalarını oluşturabilirsiniz. Evinizi bir iç mimar gibi dekore etmenize yardımcı olan Sun Seeker uygulaması gibi profesyonel dekorasyon uygulamaları evinizde ışığı hem daha doğru yönetmenize hem de evinizin daha estetik bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Photo Measure Lite

Measure Lite

Birçok platformda ev dekorasyon uygulamaları arasında en iyiler arasında gösterilen Photo Measure Lite evinizdeki her odanın ölçüleri doğrultusunda istediğiniz eşyaları yerleştirmenize imkan tanıyor. Diğer uygulamalara kıyasla öne çıkan özelliği ise dekorasyon yapmak istediğiniz alanın fotoğrafını çekmenizin yeterli olması. Evinizin dekorasyonun gerçek hayatta yapmadan önce Photo Measure Lite uygulamasını kullanarak dekorasyon tercihlerinde bulunabilir, sonuçların bir çıktısını alarak dekorasyon çalışmalarına zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.