444 9 293

Yaralarımızı birlikte saracağız.

Ülkemiz 6 Şubat tarihinde 2 büyük depremle sarsıldı. Bu depremlerde onbinlerce kişi hayatını kaybederken, yüzbinlerce kişi de evlerini kaybetti. Deprem felaketinin yaralarını sarmak ve ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşmak üzere depremin meydana geldiği ilk günden bu yana var gücümüz ile çalışıyoruz.

Felaketin 3.günü AFAD ekipleriyle koordineli olarak deprem felaketinden etkilenen illerde arama kurtarma çalışmalarında görev aldık. 13 kişilik ekimiz birçok vatandaşımızı enkaz altından kurtardı. Sahada görevlerini dayanışma içinde sürdürdüler.

Arama kurtarma faaliyetleri tamamlandıktan sonra bölgenin ihtiyaçları için çalışmaya başladık. İlk etapta 52 adet prefabrik konut için sipariş verdik. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilen panel ve profiller AFAD'ın yer gösterdiği Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine gönderildi. Ekibimizde yer alan tüm ustalarımız montaj işlerinde görev aldılar. Prefabrik konutlar, bir ailenin yaşamını sürdürebileceği, tuvalet ve banyosu bulunan hijyenik bir yaşam alanı sunuyor. 52 adet prefabrik konut tamamlanıp depremzedelerin kullanımına sunuldu.

İkinci etapta, çalışmalarımızı takip eden ve destek vermek isteyen dostlarımız ile birlikte 50 adet daha prefabrik konut yapmaya karar verdik. AFAD'ın yer gösterdiği Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine aynı özelliklerdeki konutlar için çalışmaya başladık ve tüm konutları tamamlayarak teslim ettik.

Arama, kurtarma ve prefabrik konut üretiminde büyük bir özveri ile çalışan ekip arkadaşlarımız başta olmak üzere çalışmalarımıza destek olan firmalara teşekkür ederiz.

Bu zor günleri kenetlenerek atlatacağız.

AYD YAPI YÖNETİM KURULU